saperavi

Страви грузинської кухні: огляд найпопулярніших

Є серед нас і шанувальники кухні певних країн. Не можна сказати, що якась із них краща чи гірша, адже кожна прекрасна по-своєму.
Сьогодні розглянемо саме грузинську кухню. Упевнені, що поціновувачів тут знайдеться не один десяток і навіть не сотня людей. А ви любите грузинську їжу? Якщо так, то продовжуйте читати і будьте готові, може розігратися апетит.
грузинські страви
Грузія, якщо підійти до людини і запитати: "Що ти можеш сказати про цю країну?", напевно відповідь буде: "Гори, море, смачна їжа і вино". І це буде прекрасний опис. Адже правда, що саме в Грузинській кухні зібрані страви з м'яса, сиру, дріжджового тіста, підкреслені ароматними спеціями, які можна запивати гарним вином або охолоджувальним тархуном. Так само, слід знати, що в різних грузинських регіонах є свої рецептури одних і тих самих страв. Наприклад, у двох різних містах можуть абсолютно по-різному готувати хачапурі. І це абсолютно нормально.

А які традиційні страви грузинської кухні знаєте ви?

Хачапурі, хінкалі, чурчхела, кубдарі, харчо, ачма, пхалі, чахохбілі та багато інших.

Раніше ми говорили про те, що в кожному регіоні готують хачапурі по-різному, але скрізь ця страва просто дивовижно смачна. Так ось, існує понад 10 різновидів цієї випічки. Можна виділити трійку лідерів серед них:

  • всіма улюблений хачапурі по-аджарськи - це такий хачапурі, який подається у вигляді човника, всередині нього сир і зверху жовток. Їсти правильно його руками, відламуючи краї запеченого дріжджового тіста і вмочуючи в перемішані сир із жовтком. Якщо ви не куштували ще такий хачапурі, знайте, що він досить ситний, сміливо беріть одну порцію на двох;
  • хачапурі по-імеретинськи - круглий хачапурі з імерітинським сиром, сулугуні та зеленню. Нагадує коржик;
  • хачапурі по-мегрельськи - теж кругла випічка, всередині з імеритинським сиром, без сулугуні. Але в цьому рецепті сир не тільки всередині, а й зовні.
хачапурі
Що стосується хінкалі, то ця страва грузинської кухні спочатку була з гірських областей, таких як Мтіулеті, Пшави. За однією з легенд, почали їх готувати дружини свої чоловікам, які воювали з персами. Коли ті приїжджали додому, то жінки подавали ці мішечки з тіста з м'ясом, щоб воїн зміг швидко відновити втрачені на боях сили та енергію.
хінкалі
Це взагалі дуже цікава страва, про неї стільки цікавих фактів, наприклад:

  • хвостики призначені тільки щоб тримати хінкалі, їх не їдять;
  • від основи до хвостика має бути 18 складок, таким чином його буде зручніше тримати;
  • самі хвостики у хінкалі мають свою назву - купи;
  • вважається, що чим більше у гостя в тарілці хвостів, тим більше він поважає господаря;
  • хінкалі відрізняються від мант тим, що в них кладуть фарш, багато зелені, серед якої багато кензи. Варять хінкалі в бульйоні, а що стосується мант, то в них м'ясо дрібно рубане з цибулею і приготовані вони на пару;
  • їсти хінкалі теж потрібно вміти, спочатку надкусити тісто, випити бульйон усередині нього, а вже потім їсти м'ясо, хвостик несе лише допоміжну функцію.
грузинські хінкалі
Соуси не прийнято подавати до мантів і хінкалі. Вважається, що смаки цих страв і так досить яскраві та насичені завдяки зелені та спеціям. А ось традиційний соус ткемалі чудово пасуватиме до страв із м'яса, риби та птиці. В основі цього соусу кисла слива.

Чахохбілі замовляли?

чахохбілі
Це теж національна грузинська страва, у вигляді рагу. Готується вона з м'яса птахів і овочів, як завжди, з додаванням ароматних спецій і часнику. Родзинкою страви є попереднє обсмажування філе птиці до золотистої скоринки. Після чого м'ясо тушкується з овочами з томатним соусом. Подати можна страву з лавашем, відповідним напоєм до неї стане червоне вино.

Закуски грузинські

закуски пхалі
Крім основних страв у грузинській кухні так само є і закуски. Розглянемо пхалі. Пхалі - це закуска, яка поєднує в собі безліч інгредієнтів, таких як:
  • горіхи;
  • овочі (буряк, шпинат, квасоля, баклажан)
  • зелень;
  • спеції.
За бажанням можна вживати з соусом, або поєднувати вживання цієї закуски з лавашем, у деяких регіонах пхалі їдять з кукурудзяними коржами.
пхали
Ще одна закуска в грузинській кухні є з баклажанів. Це такі рулетики, в які кладуть начинку з волоських горіхів, зелені та часнику. Подають цю закусочку із зернами граната.

Розглянемо перші страви

А ви знаєте що таке чашушулі? У перекладі це означає - тушкований. Це грузинська страва, а саме суп. Готується на основі телятини, але іноді можуть використовувати яловичину, зрідка баранину. Першим тушкується м'ясо, потім додається цибуля і додається в міру необхідності вода. Подається на глиняній або кам'яній сковороді, без гарніру. Поїсти чашушулі можна з лавашем, запиваючи білим вином. Спробували б?
чашушулі
А як вам харчо? Страва, що полюбилася багатьом із нас, яку часто господині готують для своїх домочадців. Але що ж таке харчо в первозданному понятті? Харчо - це перша страва, національний грузинський суп із яловичини, бажано тільки грудинка. Основним інгредієнтом у супі так само є рис, волоські горіхи і кінза. Вважається, що ця страва має бути якомога густішою. Гострота супу помірна. Подача страви найчастіше з лавашем, свіжою зеленню. Вино теж можна подавати до супу, бажано сухе червоне.
харчо

Грузинські солодощі

Національний десерт Грузії - це чурчхела. У перекладі це звучатиме, як "холодно" (чхур) і гаряче (чхер). Ласощі з волоських горіхів. Очищений від шкаралупи плід горіха нанизують на нитку й опускають у гарячу масу з виноградного соку і борошна, а потім остуджують розвішуючи. Сушать десерт протягом 15-19 діб. Після чого чурчхелу укладають у ящики, накривають і витримують у сухому прохолодному місці близько 2-3 місяців. За цей час ласощі стають насиченими і їхні смакові нотки чимось нагадують шоколад. Буває, що використовують не тільки волоський горіх, а так само мигдаль і фундукт. Таким чином переклад назви цієї страви повністю описує метод її приготування.
чурчхела
Цей десерт можна вживати зі смачним чорним чаєм або під прохолодний натуральний грузинський тархун.
Море червоного вина, м'ясо, запечений сир у хачапурі, овочі, зелень, кінза, трави і спеції - все це про Грузію. Звісно, не єдиною кухнею сильна ця країна, в ній безліч красот, море, гори, традиції, музика.
Не знаю, як ваш шлунок, але з'явилося гостре бажання відвідати грузинський ресторан якомога швидше. А в ідеалі, звичайно, поїхати в Грузію. Але зараз для того, щоб відчути смак багатогранної кухні, не обов'язково мчати в іншу країну. Наш ресторан з командою кухарів із задоволенням приготує для кожного гостя його улюблену грузинську страву і подасть келих червоного вина. Ми максимально дотримуємося первинних рецептів національної грузинської кухні. У нас у закладі ви легко зможете відчути себе частинкою цієї культури і зануритися у світ гастрономії Грузії.
Будемо раді бачити вас і ваших близьких у ресторані. У нас ви зможете спробувати різні страви або отримати задоволення від з'їденого улюбленого делікатесу. Якщо ж вам знадобиться допомога у виборі страви або напою до неї, то наші офіціанти детально розкажуть і зорієнтують вас по меню.